CZ
CZ

Oblasti využití

Energetika

Ať už jde o jadernou energii, plynovou a uhelnou elektrárnu, vodní díla vyrábějící elektrickou energii, stavbu větrných mlýnů či výměníky tepla, zde všude je zapotřebí dokonale a přesně opracovaných obrobků mnohdy obrovských rozměrů. Se stroji ŠMT to vše hravě zvládnete.

Dopravní technika

Výroba dopravních prostředků často vyžaduje poměrně složité díly. A právě pro jejich obrábění jsou tu stroje ŠMT. Zhotoví vám rámy železničních vagónů, jejich podvozky, podvozky letadel, složité bloky motorů i formy pro automobilový průmysl.

Větrné elektrárny

Naše společnost se svou více než stoletou tradicí a čtyřmi tisícovkami strojů po celém světě už si vybudovala pozici předního světového výrobce horizontálních obráběcích a vyvrtávacích strojů. Za naším úspěchem stojí technologická dokonalost i odhodlanost našich lidí dodávat zákazníkům ta nejlepší řešení.

Obecné obrábění

I pro mnohé další obory využívají zákazníci strojů ŠMT. Obrábějí s nimi díly lisů, díly vybavení kováren a sléváren, rozměrná ozubená kola, komponenty velkých rozměrů a obecných tvarů a mnohem více...

Důlní technika

Díly pro důlní rypadla, komponenty pro jeřáby a dopravníky, pro těžká nákladní vozidla nebo díly pro drtiče rudy... To i další produkty nutné pro těžařský průmysl dovedou vyrobit obráběcí stroje ŠMT.

Lodní průmysl

V loďařství se uplatní stroje ŠMT pro opracování velkých či složitých obrobků, jako jsou bloky dieselových motorů, klikové hřídele pro dvoutaktní i čtyřtaktní motory, převodovky, lodní hřídele nebo lodní lopatky.

Těžba ropy a plynu

Těžební průmysl se rovněž vyznačuje potřebou rozměrných dílců. Pro stroje ŠMT to není žádný problém. Vyrobí ventily, skladovací nádoby, díly pro těžební plošiny i vhodné potrubí.