CZ
CZ

ŠMT a.s.

je přední světová firma s výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů.

  • Více než 100 letna trhu
  • Více než 4 000prodaných strojů
  • Zákazníci z více než40 zemína 5-ti kontinentech
  • VýrobciNEJVĚTŠÍHOvodorovného obráběcího
    stroje na světě

ŠMT a.s. - těžké obráběcí stroje pro opracování rozměrných obrobků

Naše stroje jsou tradičně známy svojí přesností a kvalitou spojenou s využíváním těch nejmodernějších technologií. Zde je přehled všech našich současných horizontálních vyvrtávacích strojů a horizontálních hrotových soustruhů, které jsou výsledkem zkušeností a vývoje získávaných už více než sto let.

Horizontální vyvrtávačky

Horizontální vyvrtávačky

Horizontální frézovací a vyvrtávací stroje ŠMT  jsou úspěšné po celém světě pro to, že dokážou přesně a výkonně obrábět rozměrné a tvarově složité obrobky, jako jsou turbíny, součásti větrných elektráren či bloky velkých motorů.

Frézovací stroje

Frézovací stroje

Kompaktní konstrukce frézovacích strojů ŠMT FC zajišťuje maximální výkon a umožňuje efektivní obrábění středně velkých komponetů.

Univerzální horizontální soustruhy

Univerzální horizontální soustruhy

Těžké horizontální soustruhy ŠMT vybavené NC řízením umožňují efektivní a přesné opracování rotačních obrobků. Pomocí široké škály příslušenství je pak možno opracovávat například zalomené hřídele i turbínové rotory včetně drážkování.

Portálové pracoviště

Portálové pracoviště

Portálovým frézovacím strojem lze s maximální přesností obrábět i rozměrné a těžké obrobky.

Speciální obráběcí stroje ŠMT

Speciální obráběcí stroje ŠMT

Speciální pracoviště horizontkového i soustruhového typu pro obrábění obrobků se specifickými požadavky, jako jsou klikové hřídele, generátory či motory.

Příslušenství strojů

Příslušenství strojů

Nejrůznější příslušenství ŠMT umožňuje kompletní obrobení generátorů všech typů, turbínových rotorů či klikové hřídele čtyřtaktních i dvoutaktních motorů. Automatická či robotická výměna nástrojů pak významně ušetří zákazníkovi čas potřebný k obrobení.